Skandal w jednej z parafii

Skandal w jednej z parafii

W ciągu ostatnich kilku miesięcy w sławieńskiej parafii zadomowił się nowy mieszkaniec. Jeden z byłych parafian z Głogowa był w stanie zidentyfikować osobnika jako księdza, który 16 lat temu po kontrowersjach został odwołany z kościoła przy ulicy Piastów.

Mieszkańcy Głogowa nie tylko wykorzystują Sławę jako miejsce do spędzania wakacji, ale niektórzy czynią z niej swój dom. Oba miasta dzieli zaledwie 30 kilometrów jazdy samochodem. Od niedawna na osiedlu Piastów Śląskich mieszka rodzina, która kilka lat temu miała ogromny problem w parafii. Ksiądz został uznany za winnego niewłaściwych relacji z nieletnią. To był ten sam ksiądz, z którym ludzie z Głogowa zetknęli się w Sławie.

Oprócz skandalu dotyczącego ks. Marka i stosunku z nieletnią prokuratura badała jeszcze jedną sprawę. Niedługo po tym, jak wybuchła wiadomość, ksiądz Marek został znaleziony w kościele, nieprzytomny i z raną kłutą w brzuchu. W pobliżu leżał nóż, a duchowny twierdził, że został zaatakowany. Mimo to eksperci medyczni utrzymywali, że sfingował on swoje zasłabnięcie i śledztwo zostało umorzone.