Incydent na torach: kolizja samochodu z pociągiem Intercity

Incydent na torach: kolizja samochodu z pociągiem Intercity

W pobliżu Wrocławia, na przejeździe kolejowym w miejscowości Długołęka, doszło do zderzenia pociągu dalekobieżnego Intercity z pojazdem osobowym. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby podróżujące samochodem otrzymały natychmiastowe wsparcie medyczne od ekipy karetki pogotowia.

Duties Operator Wojewódzkiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu przekazał wiadomość o incydencie Polskiej Agencji Prasowej, informując, że informacja o wypadku dotarła do służb ratunkowych tuż po godzinie 12:00 we wtorek.

Według przekazanych informacji, trzy osoby podróżujące pojazdem osobowym otrzymały opiekę medyczną od specjalistów pogotowia ratunkowego. Na szczęście, jak dowiedzieliśmy się od dyżurnego strażaka, żadne z poszkodowanych nie wymagało dalszego leczenia szpitalnego. Co więcej, w pociągu Intercity nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych w wyniku tego zdarzenia.

Samochód osobowy i pociąg Intercity zderzyły się na przejeździe kolejowym w Długołęce, niedaleko Wrocławia. Na chwilę obecną przyczyny tego wypadku są jeszcze nieznane i są przedmiotem śledztwa.