Karol Borecki nowym dyrektorem Dolnośląskiej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

Karol Borecki nowym dyrektorem Dolnośląskiej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

Od 4 grudnia, Dyrekcja Lasów Państwowych na Dolnym Śląsku ma nowego lidera. To Karol Borecki, postać która jest mocno związana z ruchem Suwerenna Polska Zbigniewa Ziobry. Ta zmiana budzi duże kontrowersje wśród leśników, którzy wyrażają swoje oburzenie na obecną sytuację. Część z nich twierdzi, że jest to kolejna próba politycznego przejęcia kontroli nad lasami.

Leśnicy obserwują od około czterech lat, jak osoby związane ze środowiskiem „Solidarności” wpływają na decyzje kadrowe w nadleśnictwach. Twierdzą, że za tymi zmianami stoi przede wszystkim Kazimierz Kimso, lider regionalnej struktury NSZZ „Solidarność” na Dolnym Śląsku.

Podkreślają również, że te same grupy osób kiedyś były blisko związane z poprzednią władzą, a teraz stanowią ważną część aparatu zarządzania polskimi lasami. Ich zdaniem, obecnie to politycy rządzą w leśnictwie, a nie specjaliści w tej dziedzinie. Wspominają także o bliskich powiązaniach tych osób z ojcem Tadeuszem Rydzykiem oraz innymi prominentnymi politykami prawicowymi.