Wprowadzenie Sieci Wsparcia dla dotkniętych wypadkami i chorobami na Dolnym Śląsku

Wprowadzenie Sieci Wsparcia dla dotkniętych wypadkami i chorobami na Dolnym Śląsku

Na Dolnym Śląsku, mieszkańcy doznający nagłych oraz nieodwracalnych konsekwencji wypadków lub chorób otrzymają wszechstronne wsparcie. Takie rozwiązanie zaproponował samorząd województwa Dolnośląskiego, który zainicjował specjalną Sieć Wsparcia. Pacjenci przebywający na oddziałach szpitalnych, oprócz niezbędnej opieki medycznej, będą mogli skorzystać z usług prawnika czy psychologa.

Jak podkreślił w rozmowie z Radiem Wrocław Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego, celem inicjatywy jest pomoc tym, których życie z dnia na dzień legło w gruzach. Jak mówi: „Życie jest takie, jakie jest, nigdy nie wiadomo co się wydarzy. Czasami może zostać wywrócone do góry nogami”.

Wsparcie będzie również udzielane rodzinom osób, które ucierpiały poważne straty zdrowotne. Artur Wieraszko, zastępca dyrektora ds. Lecznictwa w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka, w wywiadzie dla Radia Wrocław zaznaczył, że pomoc nie będzie ograniczona tylko do okresu hospitalizacji. „To poza murami szpitali czeka tych ludzi zderzenie z nową, trudną rzeczywistością” – dodaje. Wyraził też przekonanie o potrzebie takiej inicjatywy, aby pomóc pacjentom po wypisie ze szpitala, którzy często są zagubieni i nie wiedzą, gdzie szukać dalszej pomocy.