Kierunek studiów przyciągający prawdziwe tłumy!

Kierunek studiów przyciągający prawdziwe tłumy!

Solidne zarobki i pewna praca zapewniona na wiele następnych lat do przodu to cos, o czym marzy niemal każdy z nas, kto rozpoczyna studia. Czy wiedzieliście jednak o tym, że niektóre zawody są w stanie naprawdę zapewnić nam solidny start w przyszłość? Oczywiście pod warunkiem, że będziemy w stanie dostać się na odpowiednie studia, które pozwolą nam przyuczyć się do wspomnianego zawodu. Chodzi o kierunek nauk dentystycznych, które ostatnio jest niezwykle rozchwytywany we Wrocławiu. Statystyki wykazują, że na jedno miejsce tego kierunku pragnie dostać się aż 10 studentów.

Można powiedzieć, że prawdziwe tłumy próbują dostać się na uczelnię, aby studiować nauki związane z leczeniem stomatologicznym. Okazuje się, że tysiące osób chce studiować stomatologię. Z tego powodu coraz więcej z nich ląduje na oddziale rejestracyjnym Wrocławia, ponieważ ten kierunek jest niezwykle popularny na wrocławskiej uczelni. Wiele osób zwraca uwagę na to, że jako studenci bardzo często składają swoje papiery przynajmniej na kilka różnych uczelni z nadzieją o to, aby dostali się przynajmniej na jedną z nich.

Przeczytajcie również o tym, jak ważne są wizyty u stomatologa, aby zrozumieć zapotrzebowanie na ten zawód https://www.realista.pl/waznosc-wizyt-u-stomatologa-dzieciecego/.

Oszacowano, że na wrocławskim wydziale dla przyszłych stomatologów pojawi się niemal tysiąc studentów stacjonarnych.

Dowiedzieliśmy się również o tym, że na samym wydziale lekarsko-dentystycznym będzie ponad 9000 aplikacji. Oznacza to, że na jedno dostępne miejsce aplikuje niemal 10 studentów. Uniwersytet medyczny we Wrocławiu nie jest w stanie zapewnić tak wiele miejsc dla wszystkich chętnych studentów, dlatego też będą musieli oni zadowolić się uczelnią, która postanowi ich przyjąć. Ze względu na dużą rozbieżność, niektórzy studenci, którzy są niezwykle zdeterminowani co do tego, aby zostać stomatologami, składają aplikacje na uczelniach w trzech lub nawet czterech różnych miastach.

Rekrutacja na te studia ruszyła już 23 maja, dlatego też niedługo poznamy dokładne wyniki dotyczące tego, ilu dokładnie studentów złożyło swoje deklaracje i komu udało się otrzymać miejsce na uczelni. Kandydaci na studia stomatologiczne biją wszelkie rekordy znane uczelniom. W niektórych miastach podobno liczba chętnych jest na tyle ogromna, że na jedno miejsce próbuje dostać się aż 20 osób. Dzieje się tak, ponieważ studia te pozwalają uzyskać nie tylko niezwykle dobrze płatną pracę, ale także rozwijające zajęcie, w którym lekarz może rozwijać się przez całe swoje życie aż do emerytury.