Zarząd miasta podpisał umowę na wykonanie niezwykle obszernego remontu we Wrocławiu

Zarząd miasta podpisał umowę na wykonanie niezwykle obszernego remontu we Wrocławiu

Z najnowszych informacji wynika, że powstała już umowa na przebudowę kilku bardzo ważnych ulic we Wrocławiu ze względu na to, że ich stan wymaga odnowienia. Oprócz ulic, części placu i kilku innych elementów, należy również zadbać o remonty innych części miejskiej infrastruktury, która jest w niezbyt dobrym stanie. Dlatego też we Wrocławiu do remontu zgłoszono torowiska, drogi rowerowe, chodniki, a niektóre służby odpowiedzialne za odrestaurowywanie okolicy będą zgodnie z umową zobowiązane nawet do tego, aby zająć się zielenią.

Zgodnie z oficjalnymi planami cała przebudowa ma potrwać do 2024 roku. Innymi słowy, zajmie niecałe dwa lata, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z pierwotnymi planami zakładanymi podczas podpisywania umowy. Dowiadujemy się również, że mieszkańcy Wrocławia tak naprawdę już od dawna czekają na te remonty. Proszą o wymianę nawierzchni jezdni będącej w kiepskim stanie. Pragną również ujrzeć nowe chodniki i trochę więcej zieleni, której zdecydowanie brakuje w okolicy. Dużo dzieje się także w Przemyślu, jeśli chodzi o remonty https://eprzemysl.pl/remont-kolejowy-sciezki-rowerowe-i-policja-dzieje-sie-w-przemyslu/.

Kostka brukowa i efekty remontu, na które będziemy czekali do 2024 roku

Na jezdniach, skrzyżowaniach i w okolicy zostanie wyłożona tak zwana masa bitumiczna, która charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Jest to taki rodzaj asfaltu, który może przetrwać nawet wiele długich lat. Z kolei w przypadku torowiska miasto stawia na odrestaurowanie torów w klasycznym stylu, który sprawdź się od wielu lat. Nowa nawierzchnia torowa pozostanie wykonana w starym stylu, czyli tak samo, jak poprzednia. Z tą różnicą, że zostanie całkowicie wymieniona, aby móc służyć we Wrocławiu przez następne kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Miasto w swoim planie przebudowy i remontów zadbało również o to, aby w pobliżu dawnego dworca zachować stare fragmenty historycznego torowiska, które są archiwalną chlubą dla tego miasta. Dlatego też planują je pozostawić w takim samym stanie, w jakim były w dawnych latach. Wykonawca ma czas na przygotowanie całego planu od momentu podpisania umowy, czyli 7 czerwca do 2024 roku. Całą pracą zajmie się firma Torpol. Łącznie będą mieli 20 miesięcy na to, aby wykonać zadania, do których się zobowiązali.