Kolizje na AOW powodują poranne utrudnienia dla kierowców w kierunku Kudowy-Zdroju

Kolizje na AOW powodują poranne utrudnienia dla kierowców w kierunku Kudowy-Zdroju

Dzisiejszego dnia, 5 czerwca, na AOW (A8) miał miejsce wypadek, który zaważył na sytuacji wielu osób podróżujących samochodem w kierunku Kudowy-Zdroju. Na autostradzie doszło do kolizji między ciężarówką a dwoma busami, co spowodowało częściowe zablokowanie drogi.

W poniedziałek, przed godziną 10, na AOW zderzyły się trzy pojazdy. Najprawdopodobniej przyczyną tego zdarzenia było niezachowanie odpowiedniej odległości przez kierowcę tira, który uderzył z tyłu w busa. W wyniku tego zdarzenia uszkodzeniu uległ również kolejny pojazd.

Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu poinformowała, że na szczęście nikt nie doznał obrażeń w wyniku tego zdarzenia. Jednak prawy pas ruchu w kierunku Kudowy-Zdroju został zablokowany. Około godziny 10 rano powstał już korek o długości przekraczającej 3 kilometry w stronę autostrady A4.

Niestety, wspomniane zderzenie nie było jedynym incydentem na AOW (A8) tego dnia. W okolicy 15 kilometra drogi prowadzącej w stronę Warszawy, na pasie zjazdowym skierowanym w kierunku węzła Wrocław Stadion, doszło do awarii kolejnej ciężarówki. Poskutkowało to rozsypaniem fragmentów gumy na jezdni, co stanowi zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Z tego powodu kierowcy muszą wykazać się szczególną ostrożnością na tym odcinku. Służby pracują na miejscu, aby usunąć skutki obu zdarzeń.