Książkowy kiermasz ze szczytnym celem: wsparcie Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Książkowy kiermasz ze szczytnym celem: wsparcie Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

We wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty odbywa się niezwykłe wydarzenie. Przez cały weekend, aż do poniedziałku, trwa kiermasz pod hasłem „Kup pan książkę”. To nie jest jednak zwykła sprzedaż książek – to akcja charytatywna. Dochód zebranej na kiermaszu sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Na stoiskach miłośnicy literatury mogą znaleźć wiele tytułów do wyboru: komiksy, bajki, albumy czy powieści. Oprócz literatury, dostępne są gry, kolorowanki, a także płyty z filmami i muzyką.

„Koncepcja całego przedsięwzięcia jest bardzo prosta” – mówi Małgorzata Krzykała, reprezentantka fundacji, w rozmowie z Radiem Wrocław. „Książki są przekazywane przez naszych wolontariuszy, firmy i osoby prywatne. Napływają one do nas tonami. To wielki kiermasz i wszystkie zebrane środki idą na konto fundacji. Są one przeznaczone na poprawę jakości życia naszych podopiecznych.”

„Posiadamy różnorodne pozycje, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wybór jest ogromny” – zapewnia Małgorzata Krzykała. „Otrzymujemy najnowsze wydawnictwa, ale także rzadko spotykane egzemplarze, często z autografami znanych autorów. Każdy więc na pewno znajdzie coś dla siebie. Ceny są różne, w zależności od wartości książki.”

Kiermasz jest organizowany dwukrotnie w roku – przed świętami Bożego Narodzenia oraz w marcu, z okazji Dnia Kobiet.