„Kształt marzeń. Architektura Witolda Lipińskiego” – program ferii zimowych 2024 w Muzeum Architektury we Wrocławiu

„Kształt marzeń. Architektura Witolda Lipińskiego” – program ferii zimowych 2024 w Muzeum Architektury we Wrocławiu

W Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprezentowana jest wystawa pod tytułem „Kształt marzeń. Architektura Witolda Lipińskiego”, która daje nam wyobrażenie, jak mogłoby prezentować się nasze środowisko, gdybyśmy dali upust naszej kreatywności i wyobraźni. Podczas warsztatów organizowanych w muzeum uczestnicy będą mieli okazję dokładniej przyjrzeć się temu, jakie formy zaproponował Witold Lipiński. Następnie, samodzielnie staną po drugiej stronie projektu, przyjmując rolę architekta-wizjonera – informuje komunikat Muzeum.

Program nauki przewidziany jest na dni 15, 17, 19 i 24 stycznia 2024 roku w Archiwum Budowlanym, znajdującym się w Arsenale Miejskim na ulicy Cieszyńskiego 9.

Tajemnice Wrocławskich Kamienic odsłonią się dla uczestników 15 i 17 stycznia 2024 roku o godzinie 11:00. Zajęcia planowane są na około dwie godziny i skierowane są do dzieci w wieku od 6 do 10 lat, które będą mogły uczestniczyć w nich pod opieką dorosłych. Osobą prowadzącą będzie Katarzyna Samotyj. Zaproszenie skierowane jest zarówno do najmłodszych, jak i ich opiekunów, którzy podczas zimowego spaceru będą mieli okazję rozwiązywać zadania związane z Wrocławską architekturą. Jest to idealna okazja do lepszego zapoznania się z urokami naszego miasta i zbiorami Archiwum Budowlanego.