Prapremiera spektaklu "Dramat rodzaju męskiego" w reż. Marcina Libera w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu

Prapremiera spektaklu "Dramat rodzaju męskiego" w reż. Marcina Libera w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu

Wrocławski Teatr Współczesny ma zaszczyt ogłosić prapremierę spektaklu o nazwie „Dramat rodzaju męskiego”, za którego reżyserię odpowiada Marcin Liber. Przedstawienie to jest owocem adaptacji sztuki Jakuba Tabaczka zatytułowanej „Stulejka”. Sztuka ta miała zaszczyt zdobyć nagrodę podczas V Konkursu Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU.

Twórca oryginalnej sztuki, Jakub Tabaczek, skupił swoją uwagę na kilku aspektach kryzysu męskości. Do nich należą między innymi kwestia męskiej tożsamości, roli społecznej mężczyzny oraz problem agresji. „Te tematy mogą się manifestować na różne sposoby w trakcie różnych okresów życia. Chciałem także przyjrzeć się bliżej niektórym przyczynom kryzysu męskości, szczególnie tym związanych z relacjami rodzinnymi. Aby to osiągnąć, potrzebowałem postaci w różnym wieku, każda z nich reprezentująca swoje indywidualne historie i charakterystyczne dla siebie postawy” – wyjaśnia autor sztuki.

Marcin Liber, reżyser spektaklu, dodaje swoje spostrzeżenia na temat „Dramatu rodzaju męskiego”. Według niego jest to przedstawienie, które pozwala twórcom dodać odrobinę humoru do tematu męskości. „Mam nadzieję, że spektakl będzie wypełniony humorem i ironią wobec postaw i wzorców męskości, które powinny zniknąć z naszej świadomości” – komentuje reżyser.