Mąż Izabeli Bodnar, kandydatki na prezydenta Wrocławia, oskarżony. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

Mąż Izabeli Bodnar, kandydatki na prezydenta Wrocławia, oskarżony. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

Mąż Izabeli Bodnar, która reprezentuje Trzecią Drogę i startowała na stanowisko prezydenta Wrocławia, a także jest posłanką Polski 2050 pod wodzą Szymona Hołowni, został oskarżony. Akt oskarżenia wobec niego został niedawno przekazany do Sądu Okręgowego w Warszawie. Za zarzucane czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadziły wspólnie Prokuratura Krajowa, Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Informacje o przekazaniu aktu oskarżenia potwierdziła Prokuratura Krajowa. Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej z siedzibą w Katowicach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi J. oraz ośmiorgu innych osób. Zarzuty dotyczą powoływania się na wpływy.

Prokurator ze Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach postawił oskarżonym łącznie 39 zarzutów. Tomasz J., mąż Izabeli Bodnar, został m.in. oskarżony o powoływanie się na wpływy w różnych instytucjach państwowych i samorządowych oraz próby załatwienia spraw dla podmiotów gospodarczych reprezentowanych przez współoskarżonych: Macieja B., Filipa O., Łukasza U., Kamila M., Annę C., Janusza J.