Podróżujący chętniej wybierają port lotniczy we Wrocławiu – wzrost liczby pasażerów o 17% w porównaniu do lutego 2023 roku

Podróżujący chętniej wybierają port lotniczy we Wrocławiu – wzrost liczby pasażerów o 17% w porównaniu do lutego 2023 roku

W lutym 2023 roku liczba odprawionych pasażerów na lotnisku we Wrocławiu wynosiła ponad 195 tysięcy osób. Rok później, w analogicznym okresie, port lotniczy odnotował zauważalny wzrost tej liczby – o blisko 17 procent. We Wrocławiu, przez pierwsze dwa miesiące 2024 roku, obsłużono prawie 480 tysięcy pasażerów. Kiedy skonfrontujemy ten wynik z danymi z tego samego okresu w poprzednim roku, kiedy Mikołaj Kopernik odprawił 395 tysięcy podróżnych, okazuje się, że tegoroczny rezultat jest o 21 procent wyższy.

Lutowy bilans frekwencji na wrocławskim lotnisku z poprzedniego miesiąca okazał się najlepszym w jego dotychczasowej historii. Nie była to jednak jedyna rekordowa statystyka – styczniowy wynik również okazał się najwyższy do tej pory. Port lotniczy imienia Mikołaja Kopernika ma za cel w 2024 roku przekroczyć próg obsłużenia ponad 4 milionów podróżujących, co będzie absolutnym rekordem.

– Ten rok zaczął się dla nas bardzo dobrze. Z satysfakcją stwierdzamy, że utrzymujemy pozytywną tendencję i potwierdzamy, że Wrocławski Port Lotniczy nieustannie rozwija się i zwiększa swoją działalność. Wynik uzyskany w styczniu to obiecujący prognostyk na kolejne miesiące, które również zapowiadają się bardzo dobrze. W tym roku zakładamy, że przekroczymy magiczną liczbę 4 milionów obsłużonych pasażerów – powiedział przedstawiciel portu.