Nielegalne gromadzenie odpadów przy ulicy Szczecińskiej we Wrocławiu odkryte przez inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska

Nielegalne gromadzenie odpadów przy ulicy Szczecińskiej we Wrocławiu odkryte przez inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ) natknęli się na nielegalne miejsce gromadzenia odpadów zlokalizowane przy ulicy Szczecińskiej we Wrocławiu. Zauważono, że śmieci były składane bezpośrednio obok walu przeciwpowodziowego rzeki Ślęza, co mogło spowodować uszkodzenia jego struktury – informuje Barbara Lewera, rzeczniczka WIOŚ we Wrocławiu.

W niedaleką wtorkową wizytę w miejscu, gdzie bez zgody przechowywano odpady, wybrali się inspektorzy WIOŚ, funkcjonariusze policji, strażnicy oraz reprezentanci Wód Polskich. Barbara Lewera podkreśliła w rozmowie z PAP, że na nielegalnym składowisku znaleziono m.in. odpady pochodzące z remontów i budowy. Dodatkowo specjaliści pobrali próbki, aby dowiedzieć się co jeszcze mogło być tam ukryte.

Właściciel gruntu, na którym dochodziło do nielegalnego gromadzenia odpadów, nie posiadał odpowiedniego zezwolenia. Na terenie znaleziono gruz i różne odpady budowlane, które umieszczano w pobliżu walu przeciwpowodziowego rzeki Ślęza, narażając jego konstrukcję na uszkodzenia. Lewera przekazała, że zgodnie z informacjami otrzymanymi od pracowników Wód Polskich, ewentualne uszkodzenia walu są minimalne i nie powinny wpłynąć na jego stabilność.

W kwestii nielegalnego składowiska odpadów postępowanie prowadzi policja pod dozorem prokuratury. Jak do tej pory nie doszło do żadnych aresztowań w związku z tym incydentem.