Mężczyzna próbujący przejechać przez Wrocław niesprawnym busem zatrzymany podczas kontroli drogowej

Mężczyzna próbujący przejechać przez Wrocław niesprawnym busem zatrzymany podczas kontroli drogowej

W pewnej nocy, 40-letni kierowca próbował pokonać trasy miejskie prowadząc busa, którego stan techniczny był daleki od optymalnego. Pojazd, którym podróżował, nie posiadał niezbędnych elementów karoserii i tablic rejestracyjnych. Kiedy mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej przez policję, okazało się, że pojazd nie jest ubezpieczony, a prawo jazdy mężczyzny to podróbka. Dodatkowo, kierowca był pod wpływem substancji odurzających.

Do interwencji doszło na ulicy Grabiszyńskiej, jednej z ważniejszych arterii komunikacyjnych Wrocławia. Ukraiński obywatel w wieku 40 lat próbował przemknąć tętniącymi życiem ulicami miasta we wnętrzu busa, któremu brakowało nie tylko przedniego zderzaka czy atrapy chłodnicy, ale również tablic rejestracyjnych. Nietypowy wygląd pojazdu zwrócił uwagę policyjnego patrolu.

„Mężczyzna w wieku 40 lat siedział za kierownicą auta zarejestrowanego w Norwegii, a jego podejrzane zachowanie przyciągnęło uwagę patroli. Podczas kontroli drogowej wyszły na jaw kolejne nieprawidłowości. W przestrzeni bagażowej pojazdu siedział pasażer, a brak ubezpieczenia OC busa to tylko czubek góry lodowej” – relacjonował młodszy aspirant Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu dla Polskiej Agencji Prasowej.