Modernizacja infrastruktury sportowej we Wrocławiu: Nowa inwestycja na ulicy Orzechowej

Modernizacja infrastruktury sportowej we Wrocławiu: Nowa inwestycja na ulicy Orzechowej

Zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej numer 90 zlokalizowanej we Wrocławiu, jak i mieszkańcy osiedli w najbliższym sąsiedztwie, już niebawem, dokładnie w nadchodzącej wiośnie, będą mogli cieszyć się dostępem do odnowionych zapleczy sportowych. Realizacja projektu zbliża się ku końcowi, a obecnie na placu budowy trwają ostatnie prace związane z konstrukcją fundamentów.

Tomasz Jankowski, pełniący funkcję rzecznika prasowego Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu, zapewnia, że prace postępują zgodnie z planem. W swojej wypowiedzi podkreślił: „Zrealizowano już podłączenie do miejskiej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Obecnie przystąpiliśmy do prac nad wewnętrznym przyłączem energetycznym”.

Zgodnie z zapowiedziami, na terenie boiska pojawi się więcej udogodnień dla korzystających. Planowana jest instalacja koszy na śmieci oraz stojaków przeznaczonych między innymi do parkowania rowerów. Co więcej, na drodze do Wrocławia znajdują się już specjalistyczne budynki kontenerowe, które staną się integralną częścią nowego zaplecza.

Projekt przewiduje nie tylko stworzenie nowoczesnych szatni i łazienek, ale także pomieszczeń przeznaczonych dla trenerów oraz sędziów. Łączny koszt inwestycji wynosi około miliona złotych.