Zderzenie drogowe w pobliżu Wrocławia – motocyklista stracił życie

Zderzenie drogowe w pobliżu Wrocławia – motocyklista stracił życie

Niezwykle tragiczne wydarzenie miało miejsce w poniedziałek, 5 lutego, na drodze wojewódzkiej numer 395 w pobliżu Wrocławia. Mężczyzna poruszający się motocyklem niespodziewanie opuścił jezdnię i uderzył w przepust drogowy. Niezależnie od prowadzonej reanimacji, mężczyznę nie udało się uratować.

Dramat rozegrał się przed godziną 16 tego samego dnia, na odcinku drogi nr 395 prowadzącej do Żernik Wrocławskich. Pierwsze informacje sugerują, że mężczyzna – mieszkaniec Wrocławia oznaczany jako osoba średniego wieku – był kierowcą motocykla. Z powodów jak dotąd nieznanych, na łuku drogi, mężczyzna zjechał na pas ruchu przeznaczony dla pojazdów jadących z naprzeciwka, wyjechał poza granice jezdni i uderzył z impetem w element infrastruktury drogowej – przepust.

Na miejscu zdarzenia zgromadzeni byli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, wśród nich starszy aspirant Aleksandra Freus. Jak zaznaczyła, siła uderzenia była na tyle duża, że mężczyzna został wybity z motocykla i wyrzucony kilka metrów dalej, lądując na pasie zieleni obok drzew. Dodała, że prawdopodobną przyczyną takiego obrotu sprawy było nieprzystosowanie prędkości jazdy do panujących warunków na drodze przez 36-letniego mężczyznę.