Nadchodzące zmiany dotyczące porzuconego szpitala na Traugutta w Wrocławiu

Nadchodzące zmiany dotyczące porzuconego szpitala na Traugutta w Wrocławiu

Już od dłuższego czasu opustoszały dawny ośrodek medyczny znajdujący się przy ulicy Traugutta we Wrocławiu ma zostać gruntownie odnowiony. Wszystko zdaje się wskazywać, że to właśnie tutaj powstaną nowe mieszkania dla mieszkańców. Firma OKRE niedawno złożyła oficjalny wniosek w lokalnym urzędzie miejskim, prosząc o uprawnienie do przeprowadzenia omawianej przebudowy.

Firma OKRE, która jest odpowiedzialna za ten proces, jest również tą samą organizacją, która obecnie prowadzi prace renowacyjne nad historycznym kompleksem dawnego szpitala kolejowego usytuowanego przy alei Wiśniowej. W wyniku tych działań powstaje tam kompleks nieruchomości Sudea. Jakie jednak są ich plany dotyczące budynku szpitala usytuowanego na Traugutta? W dokumentach złożonych w ratuszu wspomniano jedynie o „rewaloryzacji zespołu zabudowy dawnego Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego”, jednakże firma OKRE nie ujawniła jeszcze żadnych konkretnych szczegółów.

Podczas naszego zapytania, uzyskaliśmy informacje, że prace przygotowawcze nadal są w toku i nie ma jeszcze żadnych wizualizacji, które moglibyśmy dzielić z mieszkańcami. Zostaliśmy poproszeni o jeszcze „chwilę” cierpliwości. Wiemy jedynie, że za przygotowanie projektu przebudowy odpowiedzialna jest firma JEMS Architekci.