Niebezpieczne zdarzenie na autostradzie A4 między Pietrzykowicami a Kątami Wrocławskimi

Niebezpieczne zdarzenie na autostradzie A4 między Pietrzykowicami a Kątami Wrocławskimi

W czwartkowy wieczór, 14 grudnia, o godzinie 20:45, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego na autostradzie A4. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o kolizji, w której uczestniczyły cztery pojazdy – trzy samochody osobowe oraz jeden bus. Zderzenie miało miejsce pomiędzy węzłami Pietrzykowice a Kąty Wrocławskie, a kierunek zdarzenia wskazywał na Wrocław. Na szczęście nie odnotowano żadnych poszkodowanych osób. Niestety, kolizja spowodowała całkowite zablokowanie ruchu na tym odcinku drogi.

Na 139. kilometrze autostrady A4, niedaleko Kątów Wrocławskich, doszło do poważnej kolizji czterech pojazdów. Zdarzenie spowodowało kompletne zablokowanie drogi, powodując znaczne utrudnienia dla podróżujących tą trasą. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poleca objazd przez węzeł Kostomłoty jako alternatywę dla zablokowanego odcinka. Można zauważyć wyraźne korki na drodze w rejonie miejsca zdarzenia.

GDDKiA przewiduje, że utrudnienia mogą potrwać około 1,5 godziny. Funkcjonariusze policji, którzy obecnie pracują na miejscu zdarzenia, apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach. Przypominają również o konieczności dostosowania prędkości do panujących warunków na drodze.