Niedzielne spotkanie ze zwierzakami pod opieką Ekostraży we Wrocławiu

Niedzielne spotkanie ze zwierzakami pod opieką Ekostraży we Wrocławiu

Ostatni weekend lutego przyniósł dla wrocławskiej organizacji Ekostraż kolejną okazję w tym roku, żeby otworzyć swoje drzwi dla mieszkańców miasta. Mimo, że każde ze zwierząt będących pod pieczą wolontariuszy pragnie znaleźć swój dom, osoby odwiedzające siedzibę tej instytucji miały możliwość pomocy na miejscu.

W oczekiwaniu na swoje nowe domy jest 28 kotów i 22 psy. Wsparcie dla nich można wyrazić również poprzez dostarczanie karmy lub nieużywanych ręczników i koców do siedziby Ekostraży na ulicy Miłoszyckiej. Osoby, które zdecydowały się skorzystać z dnia otwartego w schronisku, podkreślają w rozmowie z Radiem Wrocław, że to nie tylko bezpłatna lekcja empatii, ale także szansa na zdobycie wiernego przyjaciela.

Osoby rozważające adopcję mogą skorzystać ze spaceru zapoznawczego. Przed udziałem w takim spacerze należy wypełnić ankietę udostępnioną na stronie internetowej Ekostraży. Odwiedzający mogli poznać zwierzęta uratowane przez organizację, w tym psy, koty, jeże, lisy oraz różnorodne gatunki ptaków. Katarzyna Szakowska z Ekostraży zapraszała również wszystkich chętnych do zostania wolontariuszami.

Podczas dnia otwartego istniała możliwość zapisania się na wolontariat i zdobycia więcej informacji na temat pracy ze zwierzętami. Odwiedzający mogli spotkać się m.in. z jednooką Zulą, niepełnosprawnym buldożkiem Niko, kotem o imieniu Adaś oraz bezogonową kotką Misia. Możliwe, że któreś z tych zwierząt znalazło podczas tego dnia swój kochający i odpowiedzialny dom – dodaje Katarzyna Szakowska.