Prokurator, który oskarżył Tomasza Komendę o zbrodnię w Miłoszycach, wraca do pracy we Wrocławiu

Prokurator, który oskarżył Tomasza Komendę o zbrodnię w Miłoszycach, wraca do pracy we Wrocławiu

Prokurator Tomasz Fedyk, znany z procesu przeciwko Tomaszowi Komendzie, oskarżonemu o morderstwo dziewczyny z Miłoszyc, ponownie podjął pracę w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu. W ciągu procesu apelacyjnego stwierdzono, że nie dopuścił się żadnej niewłaściwości prawnej.

Tomasz Fedyk był często wspominany w kontekście sprawy Komendy, jako autor aktu oskarżenia skierowanego przeciwko niemu. Inicjował dochodzenie dotyczące brutalnej zbrodni w Miłoszycach w 2001 roku na wniosek rodziny pokrzywdzonej. Interesował się nim ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński. Rodzina ofiary zarzucała poprzedniemu prokuratorowi brak zdecydowania i determinacji. Fedyk był piątym śledczym zaangażowanym w tę sprawę.

Po zaledwie trzech miesiącach od objęcia prowadzenia śledztwa, Fedyk przedstawił sądowi akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi Komendzie, który był już wcześniej tymczasowo aresztowany. W akcie oskarżenia nie został on jednak oskarżony o morderstwo, a o udział w gwałcie zbiorowym. Sąd później zmienił kwalifikację czynu postawionego Komendzie.