Konwencja wyborcza Jacka Sutryka – prezydenta Wrocławia: Podsumowanie minionej kadencji i apel o poparcie przed kwietniowymi wyborami samorządowymi

Konwencja wyborcza Jacka Sutryka – prezydenta Wrocławia: Podsumowanie minionej kadencji i apel o poparcie przed kwietniowymi wyborami samorządowymi

W minioną sobotę, w mieście Wrocław, miało miejsce wydarzenie polityczne – konwencja wyborcza Jacka Sutryka, aktualnego prezydenta miasta. Podczas tego spotkania, Sutryk podzielił się z zebranymi informacjami na temat swoich dokonań z czasów pełnienia obowiązków prezydenta miasta. W swoim przemówieniu prosił także o poparcie w nadchodzących w kwietniu wyborach samorządowych. Zwrócił się również do Platformy Obywatelskiej (PO) z prośbą o wsparcie, choć ta partia nie zaprezentowała jeszcze swojego kandydata na stanowisko prezydenta Wrocławia.

Niemal godzinne wystąpienie Sutryka podczas konwencji było poświęcone podsumowaniu najważniejszych osiągnięć jego mijającej kadencji. Przemawiający podkreślał przede wszystkim realizowane inwestycje infrastrukturalne, tworzenie nowych placówek edukacyjnych takich jak szkoły czy przedszkola, oraz prace zmierzające do zachowania i rozbudowy terenów zielonych w mieście. Zapytany o plany na nadchodzącą kadencję, Sutryk wyraził swoje zadowolenie z wiadomości przekazanej przez premiera Donalda Tuska o udostępnieniu funduszy unijnych.

„To dodatkowe miliardy złotych, które będą wsparciem dla polskiego samorządu, a tym samym dla planowanych inwestycji we Wrocławiu. Nasze priorytety to rozbudowa sieci tramwajowej, tworzenie nowych terenów zielonych, dalsze inwestycje w edukację oraz ekologię – wymiana starych pieców czy dbanie o wrocławskie kamienice i podwórka. Te kwestie są i zawsze były najważniejsze dla mieszkańców miasta i na nich zamierzamy skupić swoją uwagę” – takie słowa padły z ust prezydenta Wrocławia.