Straszliwa kolizja na trasie krajowej 94 Środa Śląska – Wrocław kończy się śmiercią kobiety

Straszliwa kolizja na trasie krajowej 94 Środa Śląska – Wrocław kończy się śmiercią kobiety

Konfrontacja dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej 94, prowadzącej z Środy Śląskiej do Wrocławia, skończyła się w katastrofalny sposób. Kobieta, która kierowała jednym z pojazdów – Skodą, nie przeżyła tego tragicznego zdarzenia. Zespół ratownictwa, który przyjechał na miejsce zdarzenia, był przerażony widokiem, który go spotkał.

W niedzielę, 25 lutego, około godziny 19, doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Krępice na drodze krajowej 94 Środa Śląska – Wrocław. Dwa samochody – BMW i Skoda – zderzyły się czołowo. Stopień zniszczeń i siła uderzenia obu pojazdów były niewyobrażalne. Obie maszyny po kolizji znalazły się w rowie, a BMW wręcz wtargnęło przez przednią szybę Skody.

Młodszy aspirant Jakub Udała z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej donosił, że po dotarciu pierwszych służb ratunkowych i przeprowadzeniu wstępnej oceny sytuacji, stwierdzono u jednej z ofiar brak oznak życia.

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został wezwany na miejsce wypadku. Strażacy usiłowali wyciągnąć kobietę z wraku samochodu, niestety ich pomoc okazała się spóźniona. Jak donosi młodszy aspirant Jakub Udała, po przeprowadzeniu próby resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez przybyłego lekarza, stwierdzono zgon kobiety.

Ponadto, działania funkcjonariuszy policji pod nadzorem prokuratora trwały kilka godzin aż do północy. Trwa badanie okoliczności, które doprowadziły do tej tragedii.