Nowa produkcja Wrocławskiego Teatru Współczesnego: "Uwolnienie" Zenona Fajfera

Nowa produkcja Wrocławskiego Teatru Współczesnego: "Uwolnienie" Zenona Fajfera

Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na najświeższą propozycję w swoim repertuarze. „Uwolnienie” Zenona Fajfera, sztukę zainscenizowaną przez reżysera Jakuba Kowalskiego, będzie można zobaczyć na Dużej Scenie w nadchodzący czwartek i piątek podczas przedpremierowych pokazów.

Spektakl oparty na dziele Fajfera zdobył uznanie krytyków, triumfując w V edycji konkursu Dramaturgicznego „Strefa Kontaktu”. Teraz zyskuje szansę na zdobycie serc widzów we Wrocławiu, prezentowany na scenie miejscowego Teatru Współczesnego.

Reżyser produkcji, Jakub Kowalski, podkreśla unikalność tekstu Fajfera na tle współczesnej dramaturgii. Według niego, jest to utwór o silnym politycznym przesłaniu, które nie ogranicza się do problematyki dnia codziennego. Zamiast tego, sztuka rzuca światło na przytłaczające poczucie bezradności i dezinformacji, z którymi zmaga się obecne społeczeństwo. Sztuka stawia też pytanie o możliwość wzajemnego porozumienia – jak to zrobić i czy w ogóle jest to jeszcze możliwe. Kowalski zaznacza, że autor przekazuje te myśli w interesującej, pełnej poezji formie, a dodatkowo robi to z dużym poczuciem humoru.