Nowe połączenie kolejowe Wrocław-Warszawa uruchomione po dziesięciu latach przerwy

Nowe połączenie kolejowe Wrocław-Warszawa uruchomione po dziesięciu latach przerwy

Z końcem roku mieszkańcy Leszna otrzymają możliwość bezpośredniego podróżowania pociągiem do stolicy Polski. Połączenie to powróci na tory po dziesięcioletniej przerwie. Zaplanowano jednak, że pociąg do Warszawy nie będzie kursował najkrótszą trasą, co spowoduje, że podróżni pokonają dodatkowe kilometry. Mimo to, wiadomość ta jest bardzo dobrą informacją dla ludzi z Leszna, którzy musieli czekać całe dziesięciolecie na usługę bezpośrednich podróży kolejowych do stolicy.

Jak donosi Radio Poznań, nowo zaplanowane połączenie przewiduje również przystanki w Kościanie i Rawiczu. Tak więc po dekadzie przerwy, mieszkańcy tych miast będą również mogli korzystać z bezpośrednich przejazdów do Warszawy. Dostępne informacje sugerują, że nowa trasa będzie obsługiwana przez pociągi InterCity.

Podczas spotkania z dziennikarzami w PKP Polskich Liniach Kolejowych, wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak potwierdził te plany. Wyraził pogląd, że nowe połączenie pomoże zmniejszyć natężenie ruchu na popularnych trasach Poznań-Wrocław i Poznań-Warszawa, poprzez ich odciążenie i rozproszenie pasażerów.