Budowa nowego przystanku kolejowego Oława Zachodnia: Planowane zakończenie prac w drugiej połowie 2025 roku

Budowa nowego przystanku kolejowego Oława Zachodnia: Planowane zakończenie prac w drugiej połowie 2025 roku

Projekt budowy nowego przystanku kolejowego Oława Zachodnia, który jest umiejscowiony na trasie między Wrocławiem a Opolem, rozpoczął się. W związku z tym, pasażerowie powinni być świadomi tymczasowych modyfikacji w rozkładzie jazdy, które będą obowiązywać przez okres trwania tego projektu, szacowany na ponad rok.

Oława Zachodnia, nowo planowany przystanek kolejowy, będzie położony pomiędzy Lizawicami a Oławą. Według prognoz, stanie się dostępny dla publiczności w drugiej połowie 2025 roku. Czas podróży pociągiem z nowo wybudowanego przystanku Oława Zachodnia do Wrocławia będzie wynosił około 22 minut.

Przystanek kolejowy został zaprojektowany tak, aby był wyposażony w oświetlenie, wiaty, ławki oraz gabloty z aktualnym rozkładem jazdy. Dodatkowo, weźmie pod uwagę potrzeby osób niepełnosprawnych poprzez instalację wind i ramp, jak również ścieżek naprowadzających dla osób niedowidzących. Dojście do pociągu z ulic Paderewskiego i Brylantowej zostanie umożliwione poprzez nowo wybudowane przejście podziemne.

W odpowiedzi na wniosek miasta, spółka zdecydowała się poszerzyć planowane przejście z 4 metrów do 6 metrów. Ta modyfikacja pozwoli na lepsze dostosowanie do planów i budowy dróg dojazdowych, jak również ciągu dla pieszych i rowerzystów.