Robert Suligowski: "Nadszedł czas na skupienie się na zachodnim obszarze miasta"

Robert Suligowski: "Nadszedł czas na skupienie się na zachodnim obszarze miasta"

Robert Suligowski, kandydat reprezentujący Zielonych w wyścigu do zdobycia miejsca w Radzie Miejskiej Wrocławia, zapowiedział swoje startowanie z listy Koalicji Obywatelskiej. Stanowczo podkreśla, że nastał już czas, aby skupić się na dzielnicy miasta na zachodzie, jaką jest Leśnica.

Zdaniem Suligowskiego, dla Leśnicy priorytetem powinna być jak najszybsza modernizacja, ponieważ od długiego już czasu nie otrzymuje ona odpowiedniej ilości funduszy miejskich. Wśród kluczowych działań, które trzeba podjąć dla tej dzielnicy, pierwsze miejsce zajmuje poprawa komunikacji. Dodał też, że niedawne inwestycje w infrastrukturę drogową, takie jak budowa obwodnicy Leśnicy, nie przyniosły oczekiwanych efektów. Jak wyznał Radiu Wrocław: „Leśnica nie doświadczyła żadnej znaczącej zmiany, nadal jest taka sama”.

Suligowski planuje przeforsować w Radzie Miejskiej Wrocławia również rewitalizację starych kamienic i stworzenie przyjaznej atmosfery w Leśnicy. Chce, aby dzielnica ta odzyskała swój niepowtarzalny, małomiasteczkowy urok, który znała w przeszłości.