Odnowiony Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Dialog – Wrocław” powraca po wieloletnim okresie nieobecności

Odnowiony Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Dialog – Wrocław” powraca po wieloletnim okresie nieobecności

Zgromadzeni w stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu, entuzjaści kultury z wielką radością oczekują na ponowne przeprowadzenie jednej z czołowych imprez kulturalnych w kraju. Przygotowania do Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Dialog – Wrocław” są już w pełnym toku po przerwie trwającej kilka lat.

Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, informuje, że termin wydarzenia został ustalony na październik 2025 roku. Zdecydowani, aby odnowić i kontynuować tradycje ustanowione przez panią Krystynę Meissner, odpowiedzialną za pierwotne utworzenie festiwalu, zespół organizacyjny jest zdeterminowany do realizacji jej wizji.

Świerczewski podkreśla, że ostatnia wola Meissner była jasna: chciała, aby jej festiwal był nadal kontynuowany we Wrocławiu. Dlatego miasto Wrocław planuje przeznaczyć na ten cel fundusze w wysokości 3 milionów złotych.

Organizowany co dwa lata od 2001 roku, Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Dialog – Wrocław” jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju. Edycja festiwalu w 2025 roku będzie jedenastą w historii.