Nagroda Lidera Edukacji dla Wrocławia

Nagroda Lidera Edukacji dla Wrocławia

Wrocław, miasto znane z inwestycji w rozwój edukacji, dzięki siłom swoich mieszkańców, od lat kładzie nacisk na ten sektor jako jeden z priorytetów. Ten kierunek polityki edukacyjnej przynosi wyraźne efekty. 13 maja, Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, odebrał prestiżową nagrodę Lidera Edukacji na gali w Sopocie. Ta nagroda jest przyznawana przez Związek Miast Polskich.

Wydarzenie miało miejsce podczas wieczornej uroczystości Samorządowego Kongresu Finansowego Local Trends, który odbył się w Sopocie 13 maja. Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, zaszczytnie odebrał nagrodę Lidera Edukacji, która jest przyznawana przez Związek Miast Polskich. Komisja oceniająca kandydatów do tegorocznej nagrody skupiła się na dwóch kluczowych aspektach:

  • wysokich wynikach uczniów kończących szkołę podstawową,
  • racjonalnym poziomie finansowania edukacji.

Sutryk, wyraził swoją wdzięczność i podziękowania za tę prestiżową nagrodę, przede wszystkim dla nauczycieli z Wrocławia. W swoim wpisie na Facebooku napisał: „Nagroda jest przede wszystkim zasługą naszych nauczycielek i nauczycieli. To dzięki Państwu młodzi i nieco starsi mieszkańcy Wrocławia rozwijają się każdego dnia. Serdecznie Wam za to dziękuję!”.