Planowana modernizacja wrocławskich torowisk o wartości 13 mln zł rozpocznie się 22 czerwca

Planowana modernizacja wrocławskich torowisk o wartości 13 mln zł rozpocznie się 22 czerwca

Prezes MPK we Wrocławiu, Witold Woźny, wręcz przypomniał mieszkańcom miasta o nadchodzących pracach związanych z modernizacją torowisk, które są zaplanowane na okres wakacyjny. Zapowiedział, że inwestycja o wartości blisko 13 milionów złotych ma trwać osiem tygodni, począwszy od 22 czerwca. Podkreślił, że do wymiany zostaną przeznaczone torowiska znajdujące się przy ulicach: Kazimierza Wielkiego, Szczytnickiej i Powstańców Śląskich.

Podczas konferencji prasowej prezes MPK wyjawił również, że planuje wymienić dokładnie 200 metrów torowiska na ulicy Kazimierza Wielkiego. Prace mają trwać osiem tygodni i mogą spowodować utrudnienia w ruchu drogowym, ponieważ samochody będą musiały korzystać z jednej jezdni.

Woźny wyjaśnił również, jakie zmiany nastąpią w komunikacji tramwajowej. „Prawie cały ruch tramwajowy z ulicy Kazimierza Wielkiego w kierunku placu Dominikańskiego zostanie przekierowany przez ul. Krupniczą, następnie Podwale i dalej przez ulice Świdnicką, Teatralną i Piotra Skargi wróci na Kazimierza Wielkiego. Zmiany te dotyczą linii 3, 10, 11,12, 13, 18 i 72. Natomiast w kierunku wschodnim tramwaje z linii 3,10,12,13 zostaną przekierowane Szewską do głównego budynku Uniwersytetu Wrocławskiego, a następnie Nowym Światem powrócą na swoje trasy w kierunku Jana Pawła II” – poinformował prezes.

Prace mają rozpocząć się również na ulicy Szczytnickiej. W czasie remontu tramwaje będą kursować przez plac Społeczny i ulicę Sienkiewicza, natomiast ruch samochodowy zostanie przekierowany wzdłuż ulic Miłej i Ładnej. Woźny poinformował również, że pierwszym etapem prac na ulicy Szczytnickiej będzie wymiana torowiska. Dodał również, że Wrocławskie Inwestycje planują ogłosić w najbliższy piątek przetarg na projekt architektoniczny przebudowy całej ulicy.