Drużynę Śląska Wrocław zasila Junior Eyamba, utalentowany napastnik o wysokim potencjale

Drużynę Śląska Wrocław zasila Junior Eyamba, utalentowany napastnik o wysokim potencjale

W ramach ciągłego procesu wzmacniania swojej drużyny, Śląsk Wrocław zaangażował nowego strzelca – Juniora Eyambę. Ten 22-letni zawodnik podpisał umowę z klubem „Wojskowych”, która obowiązuje do końca czerwca 2026 roku, z możliwością przedłużenia o dodatkowy rok. Wrocławski zespół ma nadzieję, że Eyamba okaże się godnym zastępcą dla Erika Exposito.

Szwajcarski napastnik, urodzony w Schlieren, zdobywał swoje piłkarskie doświadczenie przede wszystkim w kraju swojego narodzenia. Jego wyjątkowe warunki fizyczne, mierzy bowiem 194 centymetry, sprawiają, że jest niezwykle groźny dla rywali. Swoją karierę rozpoczynał w juniorskich drużynach FC Zurich, skąd przeniósł się do drugiej drużyny niemieckiego SC Freiburg. Następnie został zawodnikiem SC YF Juventus Zurich i tam podjął pierwsze kroki w seniorskim futbolu. Ostatnie dwa lata swojej kariery Junior spędził w drużynie młodzieżowej BSC Young Boys – aktualnych mistrzów Szwajcarii.

W ciągu ostatnich dwóch sezonów, Eyamba reprezentował barwy drużyny BSC Young Boys U21, występującej w Promotion League, czyli szwajcarskiej trzeciej lidze. To właśnie tam zaczął regularnie i efektownie występować na boisku. W sezonie 2023/2024 zdobył sześć goli i zanotował tyle samo asyst podczas 19 rozegranych spotkań.