Śląsk Wrocław wzmocnił swój skład o nowego napastnika, Juniora Eyambę

Śląsk Wrocław wzmocnił swój skład o nowego napastnika, Juniora Eyambę

W ostatni wtorek Śląsk Wrocław wybrał się na trzydniowe zgrupowanie do Karpacza. W tym samym czasie, klub ogłosił wiadomość o nabytku nowego zawodnika na pozycji napastnika. Został nim reprezentant Szwajcarii, Junior Eyamba, który podpisał umowę obowiązującą do końca sezonu 2025/26, z możliwością przedłużenia na kolejny rok.

Do drużyny Śląska Wrocław dołączył 22-letni Junior Eyamba, który jest kolejnym wzmocnieniem w składzie wicemistrzów Polski na nadchodzący sezon 2024/25. Jest to już piąty transfer Śląska Wrocław w tym okresie.

Podczas poprzedniego sezonu, Eyamba reprezentował barwy rezerw klubu Young Boys Berno. Jako zawodnik tej drużyny rozegrał 27 meczów w szwajcarskiej trzeciej lidze, podczas których udało mu się strzelić 14 bramek.

Eyamba wyraził swoją radość z dołączenia do drużyny Śląska: „Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być. To dla mnie wielka szansa i mam nadzieję, że będę w stanie dobrze się prezentować i wspomagać zespół. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu”.

Natomiast David Balda, dyrektor sportowy Śląska Wrocław, skomentował nowy transfer: „To znaczące wzmocnienie naszego ataku. Poszukiwaliśmy silnego napastnika o dobrych warunkach fizycznych. Junior już wykazał się wysoką skutecznością i mamy nadzieję, że będzie kontynuował to podczas gry w Śląsku”.

Choć nie jest do końca pewne, czy Eyamba od razu znajdzie się w składzie drużyny i zamiennie zastąpi Erika Exposito, to jest to na pewno ciekawe uzupełnienie składu oraz inwestycja w przyszłość klubu.