Planowane jest zbudowanie nowej kładki dla rowerzystów i pieszych w Wrocławiu

Planowane jest zbudowanie nowej kładki dla rowerzystów i pieszych w Wrocławiu

Możliwe, że niektóre mieszkańcy Wrocławia pamiętają kładkę znajdującą się niegdyś przy miejscu, gdzie Widawa wpływa do Odry. Ta kładka już nie istnieje, ale niedaleko od tamtego miejsca powstanie nowa. Będzie ona fragmentem planowanej ścieżki rowerowej Via Regia, która ma prowadzić przez malownicze tereny zielone na brzegu rzeki.

Kładka ta, przeznaczona zarówno dla pieszych jak i rowerzystów, będzie miała 40 metrów długości i 3 metry szerokości. Jej lokalizacja przewidziana jest w pobliżu punktu, gdzie Widawa wpływa do Odry, czyli na północnym skraju osiedla Osobowice-Rędzin.

Do tej przeprawy będzie można dotrzeć drogami prowadzącymi przez Las Lesicki, który jest częścią Rędzińskiego Parku Krajobrazowego, a także od strony miejscowości Paniowice w gminie Oborniki Śląskie. Kładka stanie się częścią planowanej trasy rowerowej Via Regia nad Odrą.

– Budowa tej kładki otworzy nowe możliwości rekreacyjne dla mieszkańców tej części Wrocławia i wesprze promocję turystyki w naszym regionie – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. – Tereny nad Widawą i Odrą są idealne na spacery lub przejażdżki rowerem – dodaje Świercz.