Jeleniogórski oddział Prawa i Sprawiedliwości wyraża sprzeciw wobec działań rządu Donalda Tuska

Jeleniogórski oddział Prawa i Sprawiedliwości wyraża sprzeciw wobec działań rządu Donalda Tuska

Jeleniogórski klub Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się na organizację manifestacji, będącej reakcją na postępowania nowo powołanego rządu pod przewodnictwem Donalda Tuska. Zdaniem organizatorów protestu, decyzje premiera Tuska są sprzeczne z prawem.

Manifestacja miała miejsce na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Protestujący podkreślali, że jest to akcja mająca na celu obronę demokracji, praworządności oraz wolności mediów. Wśród haseł prezentowanych przez uczestników protestu można było usłyszeć „Wolne media”, „Precz z Tuskomuną” czy „Za Tuska Polska Białoruska”.

Marzena Machałek, działaczka Prawa i Sprawiedliwości oraz posłanka na Sejm, wskazała na sprzeczność pomiędzy słowami polityków obecnego rządu a ich działaniami. Jak zauważyła, choć rząd często odwołuje się do konstytucji w swojej retoryce, jego decyzje są jej zdaniem sprzeczne zarówno z konstytucją, jak i praworządnością.

Podobne zdanie wyraziła europosłanka Anna Zalewska, która stwierdziła, że po 13 grudnia w Polsce zanika poszanowanie dla konstytucji i praworządności.