Planowany remont Mostu Milenijnego we Wrocławiu – Prace mogą zacząć się już w lipcu

Planowany remont Mostu Milenijnego we Wrocławiu – Prace mogą zacząć się już w lipcu

Wrocławska atrakcja, Most Milenijny, przechodzi do fazy remontu. Istotnym aspektem tego procesu jest naprawa i konserwacja jego struktury. Czas rozpoczęcia prac remontowych nie jest jeszcze ustalony, ale możliwe, że pierwsze prace zaczną się już w lipcu.

Eksperci w dziedzinie budowy dróg będą musieli przede wszystkim skoncentrować się na naprawie konstrukcji żelbetowej mostu oraz uszczelnieniu i usunięciu korozyjnych szczelin. Ewa Mazur, przedstawicielka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu, uspokaja mieszkańców zapewniając, że trakcie realizacji prac remontowych most będzie otwarty dla ruchu drogowego. – „Podczas remontu most pozostanie dostępny dla użytkowników” – informuje.

Zgodnie z dostępnymi informacjami, jeżeli wykonawca prac zostanie wybrany już w czerwcu, prace remontowe mogą rozpocząć się już miesiąc później. Wykonawca remontu otrzyma czas na finalizację prac do 30 listopada 2024 roku.

Historia Mostu Milenijnego we Wrocławiu sięga 29 października 2004 roku, kiedy to po raz pierwszy został udostępniony dla ruchu drogowego.