Platforma Obywatelska zgłasza podejrzenie o przestępstwie ze strony przewodniczącego sejmiku

Platforma Obywatelska zgłasza podejrzenie o przestępstwie ze strony przewodniczącego sejmiku

W dniu poniedziałkowym, przedstawiciele Platformy Obywatelskiej (PO) poinformowali o zawiadomieniu prokuratury w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Według nich, Andrzej Jaroch, pełniący rolę przewodniczącego sejmiku, naruszył prawo nie składając wniosku o zwołanie sesji, która miała na celu omówienie kwestii jego odwołania.

Radni opozycyjni złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji 8 stycznia, mając na celu przeprowadzenie głosowania nad odwołaniem Andrzeja Jarocha, przewodniczącego sejmiku, oraz jego zastępcy Andrzeja Kretkowskiego (obaj reprezentują PiS). Zgodnie z prawem, Jaroch miał obowiązek zwołać spotkanie w ciągu siedmiu dni. Niestety, upływający termin 15 stycznia nie został uwzględniony.

– W Polsce obowiązuje prawo, które nakłada na przewodniczącego obowiązek zorganizowania sesji w ciągu 7 dni po złożeniu odpowiedniego wniosku. Przewodniczący Jaroch nie wywiązał się z tego obowiązku. Dzisiaj mija siódmy dzień. Najpóźniej dzisiaj powinno dojść do sesji sejmiku dolnośląskiego – oznajmił na poniedziałkowej konferencji prasowej Michał Jaros, przewodniczący dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej.