Podążając ścieżką zrównoważonego rozwoju, Pasaż Zielińskiego dołącza do kampanii "Wrocław nie marnuje"

Podążając ścieżką zrównoważonego rozwoju, Pasaż Zielińskiego dołącza do kampanii "Wrocław nie marnuje"

Strefa handlowa znana jako Pasaż Zielińskiego, podjęła decyzję o włączeniu się do działań ekologicznych w ramach inicjatyw „Wrocław nie marnuje” oraz „Wrocław nie marnuje – bookcrossing”. Celem tych akcji, prowadzonych pod auspicjami Urzędu Miejskiego Wrocławia, jest promowanie idei zrównoważonego rozwoju oraz minimalizacji odpadów.

Aby to osiągnąć, na obszarze Pasażu Zielińskiego zostało utworzone specjalne miejsce dedykowane do bookcrossingu. Jest to unikalny punkt, gdzie miłośnicy literatury mogą wymieniać się książkami, które już przeczytali. Dzięki temu, książki zyskują drugie życie i przyczyniają się do ochrony środowiska. Zdecydowanie warto skorzystać z tego miejsca – to doskonała okazja do zdobycia nowych tytułów i jednocześnie redukcji ilości generowanych odpadów.

Niestety, wielu z nas posiada przedmioty, które choć już niepotrzebne dla nas, mogą jeszcze służyć innym. W ramach działania pod nazwą „Wrocław nie marnuje”, można wymieniać nie tylko książki, ale również ubrania czy inne przedmioty.

Przedstawiciele Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia są pełni optymizmu. Dążą do tego, by Wrocław był miastem, które troszczy się o środowisko, aktywnie przeciwdziała marnotrawstwu i promuje ekologiczne inicjatywy.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia Pasażu Zielińskiego, uczestnictwa w akcji bookcrossingowej i wsparcia kampanii „Wrocław nie marnuje”. Wspólnymi siłami możemy naprawdę wiele zrobić dla dobra naszej planety! – dodają przedstawiciele Urzędu.