Podniesienie cen wynajmu we wrocławskich akademikach

Podniesienie cen wynajmu we wrocławskich akademikach

Ceny wynajmu pokoi na terenie Wrocławia uległy znacznemu wzrostowi, co przyczyniło się do większego zainteresowania zamieszkiwaniem w akademikach. Z roku na rok obserwuje się coraz więcej zgłoszeń studentów do miejsc w domach studenckich. W porównaniu do lat ubiegłych, koszt wynajmu pokoju jednoosobowego w takich miejscach może sięgnąć nawet 1400 złotych.

Akademiki na Uniwersytecie Wrocławskim obecnie oferują pokoje za wyższą cenę niż rok wcześniej, notując wzrost o 8 procent. Najdroższe miejsca do wynajęcia znajdują się w Kredce i Ołówku, gdzie roczne opłaty za pokój jednoosobowy mogą wynieść aż 1300 złotych. Mimo podwyżek, studenci nie rezygnują z zamieszkiwania w akademikach. Na przykład na Uniwersytecie Przyrodniczym, cena za pokój jednoosobowy w nowo odrestaurowanym Labiryncie wynosi 1400 złotych, a pomimo tego, wszystkie miejsca są już zajęte.

Wzrost cen ma również wpływ na rynek wynajmu mieszkań, który staje się coraz trudniejszy dla studentów. Wielka liczba zainteresowanych osób przy jednoczesnym deficycie dostępnych ofert sprawia, że ceny wynajmu utrzymują się na niezmienionym, wysokim poziomie.

Oficjalne rozpoczęcie roku akademickiego na wrocławskich uczelniach zaplanowane jest już na najbliższą niedzielę. W programie znajduje się orszak studentów i wykładowców, który odbędzie się po południu.