Policja Dolnego Śląska zasiliła swój ekwipunek nowymi Skodami Superb i Scala

Policja Dolnego Śląska zasiliła swój ekwipunek nowymi Skodami Superb i Scala

Na południowo-zachodzie kraju, w służbach policyjnych Dolnego Śląska, pojawiły się świeżo zakupione samochody. Wrocławska i legnicka komenda policji mogą teraz korzystać z nowych, zaawansowanych technologicznie modeli Skoda Superb i Scala. Wszystkie jednostki są odpowiednio oznakowane według najnowszych standardów i od tej pory będą służyć na terenie miast i powiatów województwa dolnośląskiego. Interesujące jest to, że zakup kolejnej partii radiowozów został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Wrocławska Komenda Wojewódzka Policji ma powody do radości, gdyż do ich floty dołączyła nowa Skoda Superb. Ten czeski pojazd jest wyposażony w silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów i mocy 280 KM. Dodatkowo posiada automatyczną skrzynię biegów DSG, która współpracuje z napędem na wszystkie koła (4×4). W takiej specyfikacji, auto jest w stanie przyspieszyć do 100 km/h w zaledwie 5,3 sekundy.

Mniejszy model Skoda – Scala, trafił natomiast do Wrocławskiej i Legnickiej Komendy Miejskiej Policji. Dodatkowo, pojazdy tego typu otrzymały Komendy Powiatowe Policji z Oławy, Zgorzelca, Jawora, Środy Śląskiej oraz Bolesławca. W sumie, siedem takich modeli zostało rozdysponowanych pomiędzy jednostki policyjne na Dolnym Śląsku.