Policja ostrzega mieszkańców miasta przed złodziejami

Policja ostrzega mieszkańców miasta przed złodziejami

Niektórzy mieszkańcy Wrocławia niestety musieli przekonać się na własnej skórze o tym, że złodziej wykorzysta dosłownie każdą okazję do tego, aby wykorzystać naszą nieczynność i przywłaszczyć sobie coś, co do niego nie należy. W ostatnim okresie jedna z obywatelek niestety została okradziona. Straciła biżuterię i gotówkę, którą przechowywała w swoim domu. Wszystko wydarzyło się, gdy spała. Straty zostały wycenione na mniej więcej 35 000 złotych. Mieszkańcy, którzy ostatnio padli ofiarami złodziei wzajemnie ostrzegają się przed tymi wydarzeniami, aby nie doszło ponownie do kradzieży ich mienia.

Każdy z nas jest tak naprawdę w pewnym stopniu świadomy zagrożenia. Rozmawiamy z sąsiadami o potencjalnym niebezpieczeństwie, słyszymy o tym w telewizji, radiu, czytamy o tym w intrnecie i gazetach. Mimo wszystko zawsze następuje moment braku czujności, który złodziej będzie w stanie wykorzystać. Dlatego też musimy mieć oczy z tyłu głowy. Nawet najostrożniejsza osoba może mieć chwile słabości, dlatego nigdy nie powinniśmy udawać, że ten problem nas nie dotyczy.

Jedna osoba zapomniała zamknąć drzwi od domu, poszła spać i tyle wystarczyło, aby straciła wszystkie oszczędności

Kobieta straciła 35 tysięcy złotych w swoim własnym domu, ponieważ zapomniała zamknąć mieszkania na noc. Gdy poszła spać, złodzieje skorzystali z okazji, włamali się do środka i przywłaszczyli odkładane przez nią oszczędności. Wyliczono, że łączny łup złodziei, który wraz ze sobą wynieśli wyniósł ponad 35 000. Warto również wspomnieć o tym, że poszkodowana obywatelka straciła telefon komórkowy i klucze do swojego mieszkania, które złodzieje postanowili zabrać podczas kradzieży drogocennych przedmiotów i gotówki.

Dlatego też ten błąd kosztował ją bardzo wiele. Do tej pory nie wie, czy będzie w stanie się pozbierać. Poniesie koszt wymiany zamka i będzie musiała poradzić sobie z utratą oszczędności oraz elektroniki. Policja miała jednak dla niej pocieszającą wiadomość, ponieważ funkcjonariuszom na służbie udało się ująć mężczyznę odpowiedzialnego za to włamanie. Okazał się nim starszy mężczyzna w wieku 58 lat. Policjanci doprowadzili go przed oblicze sprawiedliwości. Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że może on otrzymać nawet 5 lat pozbawienia wolności.