Policja prosi o pomoc w namierzeniu złodziei, którzy ukradli worki z pieniędzmi pod Galerią w Świdnicy

Policja prosi o pomoc w namierzeniu złodziei, którzy ukradli worki z pieniędzmi pod Galerią w Świdnicy

Kradzieży samochodu firmy ochroniarskiej w Świdnicy dokonała grupa mężczyzn, którzy dokonali brawurowej ucieczki z workami pieniędzy, przypominającej scenę z filmu. Policja szuka pomocy w tej sprawie, ale złodzieje zniknęli bez śladu. Nie wiadomo, czy byli odpowiedzialni za spalenie samochodu w lesie na drodze ze Świdnicy do Wałbrzycha przez Modliszów, dlatego apeluje się do kierowców o zgłaszanie wszelkich istotnych informacji.

Świdniccy policjanci zwracają się z prośbą o pomoc do kierowców, którzy posiadają rejestratory samochodowe i 15 marca br. pomiędzy godziną 17:30 a 18:10 poruszali się na trasie Świdnica-Modliszów-Wałbrzych. Prośba ta ma związek ze śledztwem w sprawie włamania i kradzieży wartościowego mienia, do którego doszło w tym samym dniu na terenie Świdnicy. Jak informują reporterzy Świdnicy 24, przestępstwa dokonało dwóch lub trzech podejrzanych mężczyzn, którzy ukradli worki z pieniędzmi z samochodu firmy ochroniarskiej, uciekli pieszo, a następnie odjechali z miejsca zdarzenia pojazdem.

Marek Rusin, prokurator powiatu świdnickiego, sprawdził, że doszło do włamania, a z miejsca zdarzenia zebrano kilka dowodów. Policja bierze pod uwagę możliwość powiązania tej kradzieży ze spaleniem pojazdu marki Opel w lesie położonym pomiędzy Modliszowem a Świdnicą. Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy apeluje do wszystkich, którzy posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia o natychmiastowe ich zgłoszenie.