Wrocławska Noc Muzeów – nie przegapcie tego wydarzenia!

Wrocławska Noc Muzeów – nie przegapcie tego wydarzenia!

Noc Muzeów 2023 odbędzie się we Wrocławiu 20 maja. Wydarzenie to przyciąga dużą liczbę zwiedzających – w różnych wydarzeniach w muzeach i instytucjach bierze udział nawet 20 tysięcy uczestników, co powoduje kilometrowe kolejki. Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia, który odpowiada za organizację Nocy Muzeów 2023, zaprosił do udziału zainteresowane instytucje kultury. Instytucje mogą zgłaszać się do 20 marca za pomocą udostępnionego formularza. Noc Muzeów to wydarzenie kulturalne, podczas którego galerie, muzea i instytucje kultury są pokazywane publiczności w nocy.

Noc Muzeów to cieszące się dużą popularnością wydarzenie, które oferuje szereg wyjątkowych atrakcji, takich jak warsztaty, spotkania czy koncerty. Stanowi również okazję do odwiedzenia miejsc, które zazwyczaj są niedostępne. Wydarzenie wywodzi się z Berlina, gdzie po raz pierwszy odbyło się w 1997 roku i zyskało popularność, skłaniając inne europejskie miasta do udziału w kolejnych latach.

W 2009 roku Wydział Kultury Urzędu Miejskiego we Wrocławiu koordynował pierwszą edycję imprezy, w której wzięło udział siedem muzeów i jedna galeria. Z biegiem lat impreza rozszerzyła się o galerie, ośrodki kultury, kościoły różnych wyznań, kina i inne intrygujące miejsca.