Odkryto nieznaną do tej pory kopalnię srebra – drony zostaną wysłane w celu zbadania terenu

Odkryto nieznaną do tej pory kopalnię srebra – drony zostaną wysłane w celu zbadania terenu

Grupa Eksploracyjna Miesięcznika Odkrywca, znana z imponującego dorobku odkryć i rozwiązywania zagadek w ciągu ostatnich 12 lat, bada obecnie enigmatyczną kopalnię srebra z XV wieku. Odkryta ukryta w Górach Sowich w pobliżu Bystrzycy Górnej w powiecie świdnickim, zespół badaczy jako pierwszy podjął się zadania pełnego zbadania kopalni i zachowania jej od zapomnienia.

Z wyjątkiem wspomnianego wcześniej szybu, kopalnia została dokładnie zbadana i przebadana. Jedną z intrygujących informacji jest to, że wykopy były wykonywane ręcznie. Według pana Christophera, na terenie kopalni nie odkryto żadnych narzędzi ani śladów wcześniejszej pracy. Uważa on, że wskazuje to na systematyczne opuszczanie terenu, gdzie robotnicy zebrali i usunęli wszystko. Jednak skorupa sztolni jest w doskonałym stanie i pozostaje solidną konstrukcją.

Lokalizacja odkrytej kopalni jest utrzymywana w tajemnicy przez Odkrywców, aby zapobiec zranieniu się ciekawskich osób. Miejsce jest częściowo zanurzone w wodzie i wymaga doświadczonej eksploracji. Jak ostrzegają odkrywcy, istnieje możliwość, że zabraknie tlenu. Planują oni współpracować z konserwatorami zabytków, aby określić dalsze kroki dla odkrytego obiektu.