Prace remontowe przy ulicy Piwnej zostały przyspieszone

Prace remontowe przy ulicy Piwnej zostały przyspieszone

W zagospodarowaniu ulicy Piwnej trwają obecnie pewne ograniczenia, m.in. układanie krawężników i poszerzeń na starym odcinku ulicy, natomiast wykonawca pracuje nad parkingiem po stronie Starego Miasta. Firma budowlana ma termin zakończenia inwestycji do końca tego roku.

Na radomskiej Starówce remont ulic Piwnej i Zgodnej rozpoczął się pod koniec 2022 roku. Po stronie ulicy Staromiejskiej widać największy postęp, trwają już prace przy budowie parkingu. Widoczne są również ślady po nowym odcinku ulicy Piwnej, gdzie robotnicy układają krawężniki i chodniki. Nowy odcinek Piwnej połączy się z ulicą Staromiejską za przystankiem autobusowym, a wzdłuż kamienic przy Staromiejskiej powstanie parking. W planie budowy jest także nowy blok z adresem przy ulicy Okulickiego.

Gwoli przypomnienia, wykonawca otrzymał zadanie przebudowy obecnego odcinka ulic Piwnej i Zgoda zlokalizowanego pomiędzy ulicami Okulickiego i Bednarską. W ramach inwestycji zostanie położony asfalt na długości 260 metrów, a także wybudowane zostaną chodniki po obu stronach oraz zjazdy do posesji. Dodatkowo na skrzyżowaniu z ul. Okulickiego pojawi się wyniesione przejście dla pieszych oraz przejazd rowerowy. Skrzyżowanie z ulicą Piwną również zostanie nieznacznie wyniesione, aby dopasować się do tej samej wysokości. Cały projekt ma kosztować 6,8 mln zł i ma być zrealizowany przez wykonawcę w 11 miesięcy od podpisania umowy w grudniu 2022 roku, a wstępny termin zakończenia prac to jesień tego roku.