Policja we Wrocławiu zatrzymała 30-latka z 3 kilogramami narkotyków

Policja we Wrocławiu zatrzymała 30-latka z 3 kilogramami narkotyków

Wrocławska policja zatrzymała 30-letniego mężczyznę, który posiadał w swoim samochodzie oraz mieszkaniu aż 3 kilogramy narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w areszcie.

Policjanci z Wrocławia od pewnego czasu prowadzili obserwacje mężczyzny, który podejrzewany był o handel narkotykami na terenie miasta. Podczas rutynowej kontroli drogowej, 30-letni mieszkaniec Wrocławia został zatrzymany. W jego samochodzie i miejscu zamieszkania znaleziono znaczącą ilość substancji odurzających.

Funkcjonariusze z Referatu dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu regularnie prowadzą działania operacyjne mające na celu zwalczanie nielegalnego handlu narkotykami. Ich ciężka praca przynosi rezultaty – ostatnio udało im się zatrzymać wspomnianego 30-latka, przy którym znaleziono prawie 3 kg różnego rodzaju środków odurzających

Wśród konfiskowanych narkotyków dominowały mefedron i marihuana. Dodatkowo, w mieszkaniu i samochodzie mężczyzny znaleziono przedmioty takie jak elektroniczną wagę, strunowe woreczki a także dużą sumę gotówki, co skłania do wniosku, że podejrzany prowadził handel narkotykami.

Teraz mężczyzna ten musi odpowiadać przed sądem za przestępstwo opisane w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie tak dużej ilości środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Sąd zaaplikował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – informuje st. asp. Aleksandra Freus.