Polska reprezentacja piłki ręcznej intensywnie trenuje do Mistrzostw Europy pod okiem Marcina Lijewskiego

Polska reprezentacja piłki ręcznej intensywnie trenuje do Mistrzostw Europy pod okiem Marcina Lijewskiego

Reprezentacja Polski mężczyzn w piłce ręcznej, pod wodzą trenera Marcina Lijewskiego, rozpoczęła przygotowania do zbliżających się Mistrzostw Europy. Lijewski ogłosił skład złożony z 35 zawodników, którzy będą szkolić swoje umiejętności i formę na nadchodzące mistrzostwa. Turniej odbędzie się na terenie Niemiec w dniach od 10 do 28 stycznia.

Polska drużyna, znana również jako Biało-Czerwoni, rywalizować będzie w grupie D. W Berlinie zmierzą się z drużynami Norwegii, Słowenii oraz Wysp Owczych.

Trener Lijewski, w rozmowie z PAP, wyraził swoją satysfakcję ze składu drużyny, stwierdzając, że jest to obecnie najmocniejszy zestaw piłkarzy ręcznych jaki mają do dyspozycji. Podkreślił brak kontuzji wśród zawodników oraz to, że wszyscy są gotowi do gry na pełnych obrotach.

W składzie znalazły się zarówno nowe twarze jak i ci z mniejszym doświadczeniem w reprezentacji, wśród nich Łukasz Gogola z austriackiego HC Bruck. Lijewski widzi w nim wielki potencjał i podkreśla, że będzie miał szansę na udowodnienie swoich umiejętności.

Podczas rozmowy trener wymienił również kilka nazwisk młodych zawodników, którzy mogą stać się kluczowe dla przyszłości polskiej piłki ręcznej. Wśród nich znaleźli się prawoskrzydłowy Filip Michałowicz z Orlen Wisły Płock oraz lewoskrzydłowy Michał Słupski z Unii Tarnów.