Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o postrzelenie dwóch policjantów potwierdzone przez Komendę Główną Policji

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o postrzelenie dwóch policjantów potwierdzone przez Komendę Główną Policji

Informacje dotyczące zatrzymania osobnika podejrzanego o postrzelenie dwóch funkcjonariuszy zostały potwierdzone przez Komendę Główną Policji. W przekazie dla mediów społecznościowych, nie ujawniono szczegółów dotyczących okoliczności zatrzymania 44-letniego mężczyzny, Maksymiliana F.

Od wielu godzin na terenie całego kraju trwała obława na wymienionego wcześniej Maksymiliana F., który jest głównym podejrzanym w sprawie postrzelenia dwóch funkcjonariuszy policji we Wrocławiu. Komenda Główna Policji przekazała wcześniej informacje o bardzo ciężkim stanie obu poszkodowanych.

„Zatrzymanie poszukiwanego Maksymiliana F. zostało już wykonane przez naszych policjantów” – tak brzmiała sobotnia informacja zamieszczona na platformie X (poprzednio Twitter) przez Polską Policję.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w piątek, koło godziny 22:42, przy ulicy Sudeckiej 90 we Wrocławiu. Jedno ze świadectw mówi o przypadkowym przechodniu, który zauważył mężczyznę uciekającego z pojazdu, po wcześniejszym usłyszeniu dźwięków strzałów.

Wewnątrz nieoznakowanego radiowozu policjanci znaleźli dwóch swoich kolegów, którzy odnieśli rany postrzałowe w głowy. Stan zdrowia obu mężczyzn jest określany jako krytyczny.