Kierowca ze Złotoryi zapłaci za jazdę w nieodśnieżonym samochodzie

Kierowca ze Złotoryi zapłaci za jazdę w nieodśnieżonym samochodzie

Mieszkaniec Złotoryi, który zdecydował się na jazdę w samochodzie pokrytym śniegiem, został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. zł. Do tego doszło 12 punktów karnych. Służby porządkowe udostępniły zdjęcie i relację z incydentu, aby służyło to jako ostrzeżenie dla innych.

Dominika Kwakszys, przedstawicielka policji w Złotoryi, napisała: „Śnieg pokrywający pojazd to niespodzianka, która często czeka na tych, którzy pozostawiają swoje auta bez osłony. Chociaż usuwanie śniegu może wydawać się łatwym zadaniem, niektórzy kierowcy decydują się na odśnieżenie jedynie niewielkiego fragmentu szyby. Takie działanie stwarza zagrożenie na drodze – nie tylko dla nich samych, ale i dla pozostałych użytkowników. Dodatkowo, narażają się na konsekwencje finansowe w postaci mandatu do 3 tysiące złotych”.

Zatrzymany na kontroli drogowej kierowca tłumaczył, że brakowało mu czasu, dlatego wsiadł do samochodu pokrytego śniegiem. Poza koniecznością zapłacenia mandatu i przyjęciem punktów karnych, musiał także poradzić sobie z odśnieżeniem pojazdu po zwróceniu na to uwagi przez policjantów.

Właściwe przygotowanie samochodu do jazdy w warunkach zimowych to nie tylko oczyszczenie szyb, ale również świateł, tablic rejestracyjnych, lusterek oraz dachu. Ze śnieg z dachu może bowiem spaść na przednią szybę lub pojazdy za nami, co dodatkowo zwiększa ryzyko niebezpieczeństwa – przypominają policjanci.