Apel o ostrożność na drogach ze względu na trudne warunki atmosferyczne

Apel o ostrożność na drogach ze względu na trudne warunki atmosferyczne

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oddział we Wrocławiu, w niedzielę poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są obecnie otwarte dla ruchu. Dodatkowo podano, że pracuje na nich 227 jednostek sprzętu specjalistycznego przeznaczonego do utrzymania dróg w zimie. W związku z panującymi warunkami atmosferycznymi, GDDKiA apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Poza GDDKiA, również inne służby zwracają uwagę na niełatwe warunki na drogach Dolnego Śląska. Miejsca te są pokryte błotem pośniegowym, co powoduje śliskość nawierzchni.

O godzinie 8:00 pojawiła się informacja o kolizji na 74 kilometrze autostrady A4 w Chojnowie, prowadzącej do Wrocławia. Pojazd ten uderzył w barierki, co skutkowało zablokowaniem prawego pasa ruchu.

Aktualizacja o godzinie 7:45 przyniosła wiadomość o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce poprzedniego wieczoru na drodze krajowej nr 3, w pobliżu Nowych Rochowic. W tym zdarzeniu brało udział łącznie siedem osób. Strażacy z Jawora poinformowali, że jedna osoba dorosła oraz dwójkę dzieci uznano za poszkodowane. Po pierwszych zabiegach medycznych na miejscu wypadku, wszystkie te osoby zostały przewiezione do szpitala.