Potencjalna inwestycja deweloperska na Tarnogaju we Wrocławiu

Potencjalna inwestycja deweloperska na Tarnogaju we Wrocławiu

Możliwość realizacji znacznej inwestycji budowlanej w centralnym punkcie Dolnego Śląska, dokładnie we Wrocławiu, jest przedmiotem dyskusji. Na osiedlu Tarnogaj, przy skrzyżowaniu al. Armii Krajowej 53 i ul. Tarnogajskiej, gdzie dawniej znajdowała się baza Transbudu, mogłoby dojść do wielkoskalowego projektu budowlanego. Inwestycja ta byłaby przeprowadzana zgodnie ze specjalną ustawą o nazwie Lex deweloper.

Wrocławska firma HCS R. Szychliński sp.k., która jest odpowiedzialna za ten projekt, otrzymała korzystne rozstrzygnięcie środowiskowe dotyczące budowy kompleksu budynków mieszkalnych wielorodzinnych. W skład planowanej infrastruktury wchodzić mają również usługi, garaże oraz zagospodarowanie terenu przy al. Armii Krajowej 53. Decyzja środowiskowa obejmuje działki o numerach od 5/3 do 5/9, 5/10 do 5/12, a także działki nr 5/13, 5/14, 5/15, 5/16, 5/17, 5/19 i 5/20.

Warto zauważyć, że powyższa spółka jest związana z jednym z najbardziej prominentnych deweloperów we Wrocławiu – firmą Toscom Development Sp. z o.o. Ta ostatnia obecnie pracuje nad swoim najambitniejszym projektem – Bernardyńska – który ma miejsce w samym sercu Wrocławia.

Pod koniec ubiegłego roku, dokładnie w grudniu 2021 roku, pisaliśmy o nabyciu przez Toscom Development działki przy Al. Armii Krajowej 53 od Przedsiębiorstwa Transportowo-Sprzętowego Transbud Wrocław. Koszt zakupu nieruchomości wyniósł 30 milionów złotych.