Pożar w kamienicy we Wrocławiu – mieszkańcy ewakuowani

Pożar w kamienicy we Wrocławiu – mieszkańcy ewakuowani

Wtorkowe przedpołudnie przyniosło niepokojące wydarzenia dla mieszkańców Wrocławia. W okolicach godziny 12 doszło do zalania dymem wnętrza kamienicy zlokalizowanej na ulicy Pereca. Aby zapewnić bezpieczeństwo, na miejsce zdarzenia skierowano pięć jednostek straży pożarnej, w tym pojazd wyposażony w drabinę. W akcji udział brali również pracownicy pogotowia gazowego i energetycznego. Z powodu zagrożenia, mieszkańcy budynku musieli opuścić swoje domy i schronić się na pobliskim chodniku.

Zarzewie pożaru zlokalizowane było w podziemiach pięciopiętrowej kamienicy przy ulicy Pereca nr 5, w bliskim sąsiedztwie skrzyżowania z ulicą Grabiszyńską. Jak się okazało, ogień pojawił się w piwnicy zamkniętej na kłódkę.

Dzięki szybkiej reakcji służb ratowniczych, źródło pożaru zostało prędko odnalezione. Strażacy zdołali dostać się do zaplombowanego pomieszczenia i ugasić płomienie. Podczas trwania tego nieprzewidzianego incydentu, kilkanaście osób musiało opuścić swoje mieszkania i zebrało się na chodniku przy kamienicy. Jak przekazał dowódca służb ratowniczych na miejscu, nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych.

Interwencja strażaków wiązała się z pewnymi utrudnieniami dla ruchu drogowego na ulicy Pereca. Została również zaangażowana policja, której zadaniem było wyjaśnienie okoliczności powstania tego zdarzenia.